Masz tylko kilka minut na wykonanie perfekcyjnego makijażu. Jesteś już prawie spóźniona do pracy, na spotkanie biznesowe, pociąg lub samolot, a musisz jeszcze odprowadzić dzieci do szkoły. W pośpiechu malujesz rzęsy i usta, pozostawiając po swojej walce o piękny wygląd ślady na kafelkach. Jeżeli zareagowałaś natychmiast, z pewnością udało Ci się usunąć zabrudzenia z wykorzystaniem szmatki i wody. Zazwyczaj jednak dostrzegasz je po kilku godzinach, kiedy już kosmetyki są zaschnięte. Nie jest to powód do rozpaczy, nie musisz planować remontu łazienki i wymiany kafelek. Pomożemy Ci usunąć resztki po kosmetykach z powierzchni łazienkowych. Zastanawiasz się jak usunąć kosmetyki z różnych powierzchni? Sprawdź nasze wskazówki.

Jak usunąć kosmetyki? Od razu!

Łatwo się mówi, trudniej wykonać. Jeżeli jednak masz przynajmniej 2 minuty, które nie spowodują, że spóźnisz się do pracy, lepiej usuń zabrudzenia natychmiast. Szczególnie jest to istotne w przypadku lakieru do paznokci, który bardzo szybko zasycha i trudno jest się go potem pozbyć. Wystarczy, że użyjesz do tego szmatki nasączonej wodą lub ręcznika papierowego. Unikniesz w ten sposób trwałych śladów i nie będziesz już więcej zastanawiać się jak usunąć kosmetyki czy ślady po nich.

Środek myjący może pomoże

Płyn do mycia szyb lub specjalny środek do płytek warto mieć zawsze pod ręką. Z ich pomocą pozbędziesz się zaschniętych zabrudzeń po kosmetykach kolorowych. Najtrudniej będzie z lakierem do paznokci, który być może będziesz musiała zeskrobać, ale bądź ostrożna, aby nie uszkodzić powierzchni. Jeżeli plama stawia wyraźny opór, pozostaw detergent na płytkach na kilka minut, a dopiero potem przetrzyj je ściereczką. Powtarzaj do skutku, w końcu powinno się udać.

Octowe perypetie

Sięgałaś już po niego wiele razy, kiedy byłaś w opałach. Nigdy Cię nie zawiódł i zawsze usuwał nawet najtrudniejsze plamy. Jest bezpieczny dla powierzchni, nawet tych bardziej wrażliwych, dlatego również w przypadku pozostałości po makijażu będzie Ci sprzyjał. Ocet musisz wymieszać z wodą w proporcjach 1:8, chociaż może się okazać, że będziesz musiała użyć go nieco więcej. Nasączoną mieszanką szmatkę przetrzyj zabrudzoną powierzchnię. Ocet rozpuści zarówno szminkę, jak też tusz do rzęs i lakier do paznokci. Po plamach nie powinno być śladu.

Wymienione wyżej sposoby nie działają? A ty dalej zastanawiasz się “Jak usunąć kosmetyki….” Prezentujemy kolejne sposoby.

Rozpuszczalnik i zmywacz do paznokci

Tym razem jednak trzeba postępować bardzo ostrożnie. Na użycie rozpuszczalnika i zmywacza do paznokci pozwolić sobie mogą tyle te osoby, które maja płytki wyjątkowo odporne na działanie środków chemicznych. W przeciwnym razie, szczególnie na powierzchniach o intensywnych kolorach, pozostają odbarwienia. To środki o silnym działaniu, ale mogą pomóc przy mocno już zaschniętym lakierze do paznokci. Zanim jednak ich użyjesz, zrób test w niewidocznym miejscu. Jeżeli masz jednak obawy, lepiej zrezygnuj z tego pomysłu. Mamy jeszcze jeden sposób, znacznie bezpieczniejszy, a bardzo skuteczny.

Bezpieczna pomoc przy trudnych plamach

Kosmetyki nie chcą odpuścić, najprawdopodobniej używasz wodoodpornych i solidnie wykonanych szminek i tuszów do rzęs. Możesz być zadowolona ze swoich wyborów, ale jeżeli pojawiają się na kafelkach przestajesz je lubić. Zastosuj WD-40, który znajdziesz w szafce z narzędziami swojego mężczyzny, w garażu lub w jego domowym warsztacie. Nanieść preparat na zabrudzenie, pozostaw na kilka minut i umyj ściereczką. Po makijażu ani śladu, WD-40 zadziałał na płytki jak płyn do demakijażu na Twoją skórę. Udało się! Więcej nie musisz zastanawiać się jak usunąć kosmetyki z kafelek czy innych powierzchni.

 

Jeśli porady z tego artykułu przypadły Ci do gustu, sprawdź co jeszcze dla Ciebie przygotowaliśmy. Kliknij tutaj.