Zdecydowana większość rzeczy na świecie składa się co najmniej z kilku elementów. Niezależnie czy mamy do czynienia z samochodem, czy drzwiami garażowymi, to połączone ze sobą elementy muszą mieć pewnego rodzaju łączenia np. zawiasy. Kiedy produkt jest nowy, wszystko płynnie pracuje, ale z czasem dobrze spasowane elementy zaczynają się wyrabiać, obluzowywać bądź trzeć o siebie. To w znacznym stopniu zaburza komfort właściciela czy użytkownika. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest smar biały. Do czego najlepiej go wykorzystać?

Rozsądny wybór

Sklepowe półki uginają się od tego produktu. Niezwykle duża ilość producentów działających w tej branży posiada w swojej ofercie smar biały. Każdy z nich ma inne właściwości i cenę. W tym przypadku warto postawić na profesjonalny produkt, który będzie spełniał wszelkie oczekiwania. W linii Specialist prowadzonej przez WD-40 znajduje się wysoko wydajny biały smar litowy. Dzięki temu, że został stworzony na bazie litu, posiada gęstszą konsystencję od większości konkurencyjnych produktów. Ponadto jest odporny na działanie skrajnych temperatur. Zachowuje swoje właściwości od –18 do aż +145 stopni Celsiusza.

Wysoko wydajny biały smar litowy od WD-40 zawsze pozostaje w miejscu aplikacji, nie spływa, a przez to jest bardziej wydajny i zapewnia płynną pracę ruchomych elementów na długi czas. Warto także zwrócić uwagę, że ten produkt można wykorzystać do nasmarowania trudno dostępnych elementów, do których dostać się można tylko po demontażu obudowy np. maszyny przemysłowej. Zatem jego wykorzystanie w przemyśle zwiększa systematyczność i efektywność pracy zakładu.

Smarowanie zawiasów drzwi samochodowych

Smar biały to zdecydowanie bardzo dobre rozwiązanie w przypadku niepoprawnie pracujących zawiasów drzwi samochodu. Drzwi otwierane i zamykane są bardzo często, w szczególności te od strony kierowcy. Z czasem mechanizm może się wysłużyć i drzwi zaczną przeskakiwać bądź będzie trzeba użyć większej siły, aby je domknąć. Zamiast jechać z prośbą o pomoc do warsztatu samochodowego, najpierw warto spróbować nasmarować zawiasy. Smar biały z pewnością zredukuje bądź całkowicie zniweluje tarcie. To przywróci poprawne zamykanie i otwieranie drzwi. Ponadto w takiej sytuacji warto wykazać się konsekwentnym podejściem i nasmarować zawiasy wszystkich drzwi, a nawet bagażnika. To z pewnością nie zaszkodzi i nie trzeba się obawiać o szybkie zużycie produktu. Wysoko wydajny biały smar litowy WD-40, dzięki gęstej konsystencji charakteryzuje się dużą wydajnością.

Samochód i przyczepka

Pozostając przy motoryzacji, niektórzy kierowcy przewożą dużo rzeczy, ale nie czują potrzeby kupowania samochodu dostawczego. W zupełności wystarcza im przyczepka montowana na hak holowniczy. Auto ciągnące przyczepkę pokonuje niezliczoną ilość zakrętów. Spasowanie elementów powstałe w wyniku połączenia samochodu z przyczepką nieustannie pracuje. To może powodować tarcie, którego efektem będzie trwałe uszkodzenie haka holowniczego bądź mechanizmu przyczepki. W tym przypadku smar biały zaleca się nałożyć na oba elementy. Hak można spryskać, ale mocowanie przyczepki jest nieco bardziej skomplikowane i tutaj potrzebny jest bardziej precyzyjny aplikator. Marka WD-40 rozwiązała ten problem, oddając do użytku produkt umożliwiający dwa sposoby aplikacji. Jeden jest dedykowany dużym, otwartym powierzchniom, a drugi, dzięki dołączonej do produktu słomce z pewnością przyda się do precyzyjnego spryskania trudno dostępnych elementów.

Najsłabsze ogniwo pęka niespodziewanie

W wielu branżach wykorzystuje się łańcuchy z uwagi na możliwość dużego udźwigu. Jednak im więcej ogniw, tym trudniej przewidzieć, które zawiedzie jako pierwsze i kiedy to nastąpi. Niestety, wystarczy, że zawiedzie tylko jedno, aby łańcuch wymagał naprawy. To czy łańcuch udźwignie np. ładunek, przenoszony z portu na statek określa producent i zaleca się tego przestrzegać. Jednak im łańcuch jest częściej używany, tym bardziej jest narażony na obciążenia, które powodują tarcie ogniw. W efekcie przez to pękają. Dlatego dobrze jest regularnie stosować smar biały do konserwacji łańcucha, to znacznie wydłuży jego żywotność i również da większe poczucie pewności, że ładunek zostanie bezpiecznie przeniesiony z miejsca na miejsce.

Płynna praca drzwi suwanych

Smar biały można także zastosować w domu, biurze oraz wszędzie tam, gdzie będą się znajdowały drzwi suwane. Obecnie szczególnie dużą popularnością cieszą się szafy montowane na całą ścianę z drzwiami suwanymi. Tego typu rozwiązanie ma bardzo wiele zalet, ale też jedną wadę. Prowadnice drzwi z uwagi na swoją długość szybko się zużywają. Wysoko wydajny biały smar litowy WD-40, dzięki precyzyjnemu aplikatorowi równomiernie rozprowadzi smar po całej długości prowadnicy, co sprawi, że zostanie ona nasmarowana w całości. To będzie miało pozytywne przełożenie na płynność pracy drzwi.

Smar biały tłumi tarcie

Oprócz powyższych istnieje bardzo wiele innych możliwości zastosowania białego smaru. Z powodzeniem poprawi pracę pomp wodnych, wyciągarek oraz drobniejszych elementów, jakimi są np. łożyska. Dlatego warto zaopatrzyć się w ten produkt. Z uwagi na mnogość jego zastosowań powinien być obecny wszędzie tam, gdzie dwa spasowane ze sobą elementy są narażone na tarcie.

Więcej tego typu artykułów znajdziesz na naszym blogu. Wystarczy, że klikniesz tutaj.