Lista rzeczy do zrobienia w kuchni… brzmi groźnie prawda? Nie martw się, nie będziemy Cię zamęczać mnogością zadań. Skupimy się na kilku ważnych z naszego punktu widzenia. Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń z naszych domach czy mieszkaniach.  Brudna kuchnia może oznaczać np. niehigieniczne warunki do przygotowywania jedzenia, a to znowu może prowadzić do naprawdę poważnych problemów zdrowotnych. A tego zdecydowanie nie chcemy. Chcemy, żeby kuchnia była czysta, a sprzęty w niej działały bez problemu.

Utrzymanie kuchni w czystości, bez zarazków i bakterii to nasz cel numer jeden. Żeby to osiągnąć, musisz przestrzegać kilku zasad. Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Jak utrzymać kuchnię w czystości

Czyszczenie podłogi, zlewu, kuchenki czy szafek to tylko kilka pierwszych zadań w czyszczeniu kuchni. Jeśli chcesz być pewien, że Twoja kuchnia jest na prawdę czysta, musisz sprzątać wymienione wyżej miejsca regularnie..

Po tym tak zwanym zewnętrznym czyszczeniu, zostało jeszcze kilka zadań, których nie można pominąć. Chodzi tutaj między innymi o nasmarowanie mechanicznych elementów znajdujących się w kuchni. Wydaje Ci się, że wiesz już wszystko o sprzątaniu kuchni, a lista rzeczy do zrobienia w kuchni nie może się już wydłużyć? Jak do tego wszystkiego ma się smarowanie mechanizmów? Takie prace podczas czyszczenia kuchni?

Nad tym zastanawiają się pewnie teraz wszyscy właściciele domów. Dobrą wiadomością jest to, że nie jest to rzecz, którą musisz się aż tak bardzo przejmować. Kiedy już dowiesz się jak to zrobić, okaże się, że wcale nie jest to takie trudne i nie zajmuje dużo czasu.

Nasmaruj zawiasy w drzwiach- dodatek do super czystej kuchni

Czy byłeś kiedyś w sytuacji, gdy wchodzisz do kuchni późno w nocy, otwierasz szafkę i pojawia się ten przeraźliwy skrzypiący dźwięk? Wielu z nas spotyka się z czymś takim. Budzisz wtedy całą rodzinę i denerwujesz się sam na siebie. To skrzypienie pojawia się dlatego, że zawiasy w drzwiach są słabo nasmarowane lub w ogóle nie są nasmarowane. Dlatego nie zapomnij i koniecznie nasmaruj zawiasy w drzwiach.

Lista rzeczy do zrobienia w kuchni wymaga, abyś w swojej szafce miał środek, który rozwiąże problem skrzypiących drzwi- WD-40. Nie tylko pomoże Ci on pozbyć się brudu i wilgoci z zawiasów, ale też dodatkowo nasmaruje je, dzięki czemu to przeraźliwe skrzypienie nie będzie Ci już przeszkadzać.

Nasmaruj prowadnice w szufladach kuchennych

 

To kolejne miejsce gdzie preparat WD-40 może się przydać. Musisz wyciągnąć szufladę w całości. Wziąć suchą i czystą ściereczkę i przetrzeć nią prowadnice w szufladach, tak aby pozbyć się brudu. Po wstępnym usunięciu zabrudzeń, spryskać prowadnice przy pomocy WD-40. Dzięki temu brud i tłuszcz, który mógł jeszcze pozostać na prowadnicach zniknie. Będą one też idealnie nasmarowane, dzięki czemu ich działanie będzie płynne.

Sprawdź naszego bloga, żeby poznać jeszcze więcej informacji o produktach, wskazówek i przykładów, dzięki którym Twoje życie codzienne stanie się prostsze. Wystarczy, że klikniesz tutaj.