Okres przedświąteczny to czas przygotowań i zakupowego szaleństwa. Wszyscy chcemy spędzić święta w przytulnym, posprzątanym mieszkaniu oraz w towarzystwie najbliższych osób. Jak przeprowadzić gruntowne sprzątanie mieszkania a przy tym nie wydać wszystkich pieniędzy na środki czystości? Sprawdź jakie są możliwe zastosowania WD-40 przy porządkach świątecznych.

Oględziny mieszkania

W pierwszej kolejności powinniśmy zrobić dokładne oględziny każdego pomieszczenia. Oprócz zabrudzeń widocznych gołym okiem mogą występować też inne bardziej ukryte i nierzadko trudne do usunięcia. Aby nic nie umknęło naszej uwadze, dobrze zrobić listę. Przed wyjściem na zakupy należy zastanowić się który wybrać środek uniwersalny, a jednocześnie skuteczny. Czy WD-40 to dobre rozwiązanie?

Dzieła małych artystów

Jeśli jesteś rodzicem, to z pewnością cieszy Cię, kiedy Twoje dzieci wykazują się kreatywnością. Jednak po chwili radości nasuwa się pytanie, jak pozbyć się pozostałości po dziecięcych rysunkach na ścianach? Wbrew pozorom to wcale nie jest takie proste. W tym przypadku można posłużyć się WD-40. Preparatem spryskujemy miękką ściereczkę i pocieramy rysunek, aż zniknie. Pamiętaj, aby przed przystąpieniem do tej czynności zrobić zdjęcie malowidła. Po latach takie pamiątki mają bezcenną wartość i przywołują miłe wspomnienia. Zastosowania WD-40 przy porządkach jeszcze nie raz Cię zaskoczą.

WD-40 i lśniąca łazienka

Najważniejsze zastosowania WD-40 przy porządkach świątecznych

To pomieszczenie, które wymaga ponadprzeciętnej dbałości. Oprócz regularnego sprzątania od czasu do czasu warto przeprowadzić gruntowne. Dostanie się do wszystkich zakamarków, wiąże się z przesuwaniem pralki i innych rzeczy, które przechowujemy w łazience. Na płytkach mogą pojawić się zarysowania, które negatywnie wpłyną na wygląd łazienki. Dzięki WD-40 usuniesz zarysowania z płytek ceramicznych. To sprawdzona i popularna metoda. Ponadto preparatem zabezpieczysz kabinę prysznicową przed osadzaniem się kamienia. Ściany kabiny, deszczownica i bateria prysznicowa odzyskają swój dawny wygląd i będą lśnić jak nowe.

Kuchnia na medal

Kiedy pokój dziecięcy i łazienkę mamy już z głowy czas zabrać się za sprzątanie kuchni. W tym pomieszczeniu również można znaleźć zastosowanie dla WD-40. Preparat wielofunkcyjny wypiera wodę i oddziela ciecze od powierzchni. Zatem idealnie sprawdzi się podczas usuwania zabrudzeń z blatu kuchennego. Z pewnością poradzi sobie z plamami po sosach i sokach. Wiele osób wykorzystuje go też do czyszczenia zewnętrznych ścian lodówki z inoxu.

Kiedy drzwi mówią “dzień dobry”

W ferworze porządków świątecznych dźwięk skrzypiących drzwi to jeden z tych drobnych i niezwykle irytujących mankamentów, które możemy przeoczyć. Na szczęście skrzypienia można pozbyć się dość szybko i łatwo. Wystarczy nasmarować zawiasy WD-40. Preparat wielofunkcyjny sprawi, że drzwi przestaną skrzypieć, ale też usunie z zawiasów kurz i wytworzy na nich warstwę ochronną, dzięki której kurz będzie rzadziej się osadzał.

Najważniejsze zastosowania WD-40 przy porządkach świątecznych

Odśnieżanie podwórka

Ludzie mieszkający w blokach nie mają tego problemu, zatem mogą się czuć komfortowo. Osoby zamieszkujące w domach jednorodzinnych muszą pamiętać, że święta obchodzi się zimą. Przed furką i chodnik prowadzący do drzwi trzeba odśnieżyć, aby goście mieli możliwość dostania się do drzwi wejściowych. Kilka godzin przed przystąpieniem do odśnieżania zaleca się spryskać buty WD-40. Preparat wytworzy na nich warstwę, dzięki której obuwie nie przemoknie. Następnie preparat można wykorzystać do spryskania łopaty, dzięki temu śnieg nie będzie przyklejał się do niej. Odśnieżanie przebiegnie szybciej, sprawniej i nie zabierze nam dużo energii, której w okresie przedświątecznym i w święta tak bardzo potrzebujemy. Czy znajdziemy jeszcze jakieś zastosowania WD-40 w porządkach świątecznych?

Najważniejsze zastosowania WD-40 przy porządkach świątecznych

Wszystkie zamki sprawne

Przed świętami, a także podczas ich trwania niektórzy dużo podróżują. Robią zakupy i odwiedzają bliskich. Z uwagi na ujemne temperatury panujące na zewnątrz warto zadbać o taki drobiazg jak zamki. Przede wszystkim dobrze wtrysnąć trochę preparatu WD-40 do zamków w samochodzie. Dzięki temu nie będą zamarzać, może też przesmarować uszczelkę w drzwiach, aby drzwi otwierały się komfortowo. Preparat można też wykorzystać do przesmarowania zamku w płaszczu. Suwak będzie sprawniej wędrował w górę i w dół, przez co wydłuży się jego żywotność. Nie przeziębimy się, nie zaskoczy nas niespodziewany wydatek, czyli konieczność zakupu nowego płaszcza czy kurtki.

Oblegane parapety

Święta to czas, w którym dzieci bardzo często wyglądają przez okno. Nic w tym dziwnego. Wypatrują prezentów, które w zależności od regionu Polski przynosi św. Mikołaj, Gwiazdka, Gwiazdor, Dzieciątko czy Dziadek Mróz. W takim razie warto parapet w wewnątrz i na zewnątrz spryskać preparatem WD-40. Korzyści będą zadowalające, w środku będzie czysty i nie będzie się tak palcował. Natomiast do tego zewnętrznego nie będzie przylegał śnieg, a zatem nie będzie na nim dodatkowego obciążenia, a to zmniejszy ryzyko popękania. Czy te zastosowania WD-40 przy porządkach świątecznych Cię zaskoczyły?

WD-40 nie bez powodu określany preparatem wielofunkcyjnym. Czyści, smaruje i pomaga w codziennym życiu. Dotychczas użytkownicy wymyślili ponad dwa tysiące zastosowań. Naturalnie każdego dnia pojawiają się nowe. WD-40 to gwarancja jakości za nieduże pieniądze. Jeden produkt, tysiące zastosowań.

Jeżeli temat sprzątania jeszcze Cię nie znudził, na naszym blogu znajdziesz więcej ciekawych wskazówek. Sprawdź triki Pani Domu klikając tutaj.