Męczy Cię dźwięk skrzypiących drzwi? Jeśli tak, to już najwyższy czas, żeby zastosować smar do zawiasów w drzwiach. Jest to naprawdę proste zajęcie, które nie wymaga specjalnej wiedzy technicznej. Poniżej znajdziesz wskazówki, dzięki którym Ty również sobie z tym poradzisz:

Znajdź odpowiedni smar do zawiasów

Jeśli chodzi o smarowanie zawiasów w drzwiach, najważniejszą rzeczą, którą musisz posiadać jest smar do zawiasów w drzwiach, prawda? Bez tego po prostu nie da się tego zrobić. Podczas kupowania smaru do zawiasów, musisz być pewien, że jego formuła pozwoli na wniknięcie w trudno dostępne miejsca i dokładne pokrycie mechanizmów w zawiasach. Jeśli Twoje drzwi mają działać sprawnie, jest to zwyczajnie konieczne. Zaleca się stosowanie tych preparatów, które posiadają cienki aplikator, dzięki temu środek będzie można zastosować bardziej precyzyjnie.

Na rynku jest szeroki wybór produktów typu smar do zawiasów w drzwiach. Jednak wiele osób poleci Ci do tego preparat wielofunkcyjny WD-40. Poza nasmarowaniem zawiasów WD-40 pomoże Ci również, jeśli będziesz musiał nasmarować jakąkolwiek inną rzecz.

Znajdź i wyciągnij szpilę zawiasu

Kiedy już zaopatrzysz się w smar do zawiasów, następnym krokiem, który musisz podjąć jest wyjecie szpili zawiasu. Przez szpilę mam na myśli element, który łączy drzwi ze ścianą. Znajduje się ona między płaskimi płytkami zawiasu. Szpilę należy wyciągnąć i nasmarować osobno, dzięki czemu drzwi będą działały bez problemu.

Po znalezieniu sworznia zawiasu, usuń go przy pomocy długich kombinerek, przekręcając go w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Biorąc pod uwagę fakt, że najprawdopodobniej nie masz dużo miejsca wykonując tą czynność, uważaj żeby nie poniszczyć sobie kostek. Bezpieczeństwo przede wszystkim. Jeśli możesz, poproś kogoś o pomoc. Szpila może być zardzewiała albo pokryta tłustym brudem, dlatego jej usunięcie może być dużym problemem.

Sprawdź zawiasy

Po wyciągnięciu szpili, trzeba sprawdzić stan zawiasów. Z biegiem czasu zawiasy nie tylko tracą kształt ale także pokrywają się rdzą. Dlatego też bardzo ważne jest aby dokładnie je sprawdzić. Jeśli szpila wydaje się być wygięta lub jest bardzo zabrudzona, warto poświęcić więcej czasu na jej konserwację.

WD-40 idealnie nada się do tego typu zadań. Jeśli element zawiasu jest skorodowany, WD-40 pomoże w usunięciu rdzy a także ochroni go przed korozją w przyszłości. Jeśli chcesz, żeby drzwi działały bez problem, musisz zadbać o dobrą konserwację zawiasów.

Zaaplikuj smar do zawiasów

Po rozebraniu zawiasów na osobne części, nadszedł czas żeby je nasmarować. Zanim jednak to zrobisz, dokładnie wyczyść z brudu i smaru poszczególne części. Preparat wielofunkcyjny WD-40 może być użyty w tym celu. Doskonale usuwa wszelkie zabrudzenia i konserwuje zawiasy. Żeby to zrobić, zaaplikuj WD-40 na zawiasy i pozostaw na chwilę, żeby zaczął działać. Po kilku minutach, przetrzyj zawiasy czystą szmatką. Uważaj, żeby przy tej czynności nie pobrudzić drzwi.

Teraz, nadszedł czas na właściwe smarowanie. Jedyne, co musisz zrobić to spryskać wszystkie elementy sprayem WD-40, i usunąć jego nadmiar. Smar WD-40 nie tylko zapewni prawidłowe działanie drzwi, ale także ochroni zawiasy przed korozją. Po zakończonej pracy, zamontuj ponownie drzwi do ramy i ciesz się zamykaniem i otwieraniem bez żadnych pisków i odgłosów.

Widzisz jak proste jest smarowanie zawiasów w drzwiach jeśli masz przy sobie WD-40, które możesz zastosować jako smar do zamków? Jednym z powodów, dla których ludzie wolą używać do tej czynności WD-40 zamiast innych dostępnych środków jest to, że środek ten może być użyty również do wielu innych rzeczy. To naprawdę preparat z tysiącem zastosowań!