Wszyscy wiemy, że silikon to drugi najcenniejszy prezent od Matki Ziemi, prawda? Cóż, niezaprzeczalnym faktem jest to, że dzięki swoim cudownym właściwościom, silikon stosowany jest jako składnik wielu różnych produktów, w tym smarów. Nie pomylimy się, jeśli powiemy, że smary na bazie silikonu, stały się bardzo popularną częścią skrzynek narzędziowych u większości populacji. Zastanawiasz się dlaczego? Poniżej znajdziesz kilka powodów:

Mogą nasmarować prawie wszystko

Jedną z największych zalet, które mają do zaoferowania smary na bazie silikonu, jest to, że mogą nasmarować praktycznie wszystko. Niezależnie od tego czy bierzemy pod uwagę gumę, plastik czy metal- smary na bazie silikonu doskonale sprawdzą się na każdej z wymienionych powierzchni, dzięki właściwości oleju silikonowego jakim jest bycie naprawdę śliskim. Oznacza to, że smary na bazie silikonu są skuteczne w przypadku wszelkiego rodzaju przedmiotów i mechanizmów, od części z tworzyw sztucznych, przez zamki, zawiasy, pistolety, aż po silniki.

Mogą chronić przed wilgocią

Kolejną zaletą, jaką niewątpliwie posiadają smary na bazie silikonu jest ich możliwość ochrony przed wodą. Tego typu smary tworzą specjalną powłokę ochronną, niezależnie od tego na jakim materialne zostały zastosowane. Dzięki tej powłoce powierzchnie są chronione przed działaniem wody, do czasu usunięcia smaru. Dlaczego właściwie jest to takie ważne, aby chronić produkty przed wilgocią. Cóż to dlatego, że może ona wyrządzić ogromne szkody wielu materiałom, szczególnie metalom. Jak się na tym dobrze zastanowić, wilgoć jest prawdopodobnie największym wrogiem metalu, biorąc pod uwagę jak może zniszczyć go rdza. Stosowanie smarów na bazie silikonu, działa cuda jeżeli chodzi o ochronę metalu przed rdzą.

Mogą pomóc w przechowywaniu

Czy zdarzyło Ci się kiedyś włożyć coś do schowka na zimę i później żałować tej decyzji? Czy widziałeś kiedyś jak Twoje cenne przedmioty uległy zniszczeniu przez jeden sezon? Jeśli odpowiedź jest twierdząca, musisz wiedzieć, że dzięki smarom na bazie silikonu, możesz tego uniknąć. Przed umieszczeniem narzędzi w schowku na czas zimy, musisz je najpierw wyczyścić. Po pozbyciu się wszelkich zabrudzeń, spryskaj je przy pomocy jakiegoś smaru na bazie silikonu. Funkcja ochrony przed wilgocią zdziała cuda, jeśli chodzi o ochronę Twoich cennych przedmiotów przed trudami i kaprysami sezonu zimowego.

Mogą pomóc w pielęgnacji i konserwacji

Wszyscy wiemy, że wszelkie skomplikowane mechanizmy, których używamy na co dzień, potrzebują od czasu do czasu konserwacji, prawda? Cóż, czy wiedziałeś, że smary na bazie silikonu, mogą być również w tym przypadku ogromnie pomocne? Począwszy od konserwacji silników, przed konserwację ważnych akcesoriów, smary na bazie silikonu mogą być stosowane w naprawdę wielu przypadkach i do wielu celów. Dobrym przykładem jest zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym do ochrony podwozia samochodów, zwłaszcza w sezonie zimowym. Jest tak dlatego, ponieważ śnieg pozwala na dostanie się wody do podwozia samochodu, co może skutkować zniszczeniem do przez rdzę. Smary na bazie silikonu chronią auta przed taką sytuacją, tworząc swojego rodzaju wodoodporną powłokę na podwoziu samochodu.

Wypróbuj WD-40 Specialist Smar Silikonowy następnym razem, gdy będziesz potrzebować smaru na bazie silikonu! Na pewno nie pożałujesz.

Interesują cię tematy takie jak majsterkowanie, prace w ogrodzie czy wokół domu? Jeśli tak, sprawdź pozostałe artykuły znajdujące się na naszym blogu. Znajdziesz tam wiele porad, które mogą Cię zainteresować.Wystarczy, że klikniesz tutaj.