Kto z nas nie lubi kąpieli, zwłaszcza po długim, męczącym dniu w pracy albo gdy czujemy się słabo. Nic nie jest tak kojące i łagodzące jak dobra kąpiel. Jednak takie kąpiele mogą stać się naszym utrapieniem jeśli wanna przestaje lśnić czystością. Dzieje się tak na przykład gdy pod kranem zaczynają pojawiać się plamy z rdzy. W takim przypadku od razu należy znaleźć dobry środek do usuwania plam z rdzy.

Są różne rodzaje wanien, zrobione z różnych materiałów, w tym takie pokryte emalią, akrylem czy porcelanowe. Środek do usuwania plam z rdzy, który kupisz na rynku może różnie działać na różnego typu wanny. Na przykład wybielacz może powodować blaknięcie wanien pokrytych akrylem.

Dlatego też prezentujemy kilka metod, dzięki którym pozbędziesz się rdzy z wanny. Te metody “zrób to sam” są na prawdę proste. Przeczytaj do samego końca. Może znajdziesz odpowiedni dla Ciebie środek do usuwania plam z rdzy.

Wykorzystaj sok z cytryny wymieszany z solą

Weź pół szklanki soku z cytryny i dodaj do niego łyżeczkę lub półtorej łyżeczki soli. Dokładnie wymieszaj. Szmatkę zanurz w stworzonej miksturze i zacznij usuwać plamę. Namoczona ściereczka powinna chwilę poleżeć na plamach z rdzy.

Po godzinie tą zmocz wodą tą samą szmatkę i wyszoruj powierzchnię z plamami z rdzy. Ten zrobiony własnoręcznie środek do usuwania plam z rdzy powinien bez problemu zadziałać. Jeśli tak się nie stanie, wypróbuj kolejny sposób.

Użyj octu wymieszanego z solą

 

Ocet zawiera kwas octowy, co sprawia, że jest dobrym środkiem do usuwania plam z rdzy. Weź pół szklanki octu i wymieszaj w nim sól. Kolejne kroki wyglądają identycznie jak w przypadku soku z cytryny i soli.

Uwaga: Ocet zawiera kwas, który może nie być odpowiedni do wszystkich rodzajów wanien. Dzięki temu docieramy do ostatniej porady:

Dodatkowa porada! Jako środek do usuwania plam z rdzy wykorzystaj WD-40

 

W niektórych przypadkach, nawet dwie najprostsze metody wymienione wyżej, mogą zawieść. A co gorsza, mogą zaszkodzić ponieważ zawierają kwasy. Dlatego prezentujemy Ci rozwiązanie alternatywne czyli wykorzystanie WD-40- ten preparat wielofunkcyjny działa na prawie każdej powierzchni.

Wystarczy, że spryskasz plamę przy pomocy WD-40 i pozostawisz na 10 minut. Po tym czasie zmocz szmatkę w tym środku i przetrzyj plamę. Spójrz jak znika Pamiętaj tylko żeby na koniec usunąć resztki WD-40 z wanny.

Sprawdź naszą stronę internetową, żeby dowiedzieć się więcej. Niezależnie od tego czy szukasz wskazówek czy porady czy też chcesz sprawdzić jakimi produktami dysponujemy. Wystarczy, że klikniesz  tutaj.