Dobrze znany i powszechnie stosowany w domu, samochodzie, garażu i warsztacie, wielofunkcyjny środek WD-40 teraz w nowej odsłonie, pozwalającej na jego jeszcze skuteczniejsze wykorzystanie. Niezmieniona formuła, która sprawdza się doskonale, została zamknięta w nowym, jeszcze wygodniejszym w użyciu opakowaniu. WD40 Flexible posiada elastyczną rurkę, umożliwiającą dotarcie w trudno dostępne miejsca. Usuwanie rdzy jeszcze nigdy nie było takie proste!

Wielofunkcyjny środek WD-40 opracowany został już w 1953 roku. Celem było stworzenie preparatu, który będzie zapobiegał korozji. Kluczowe dla zespołu specjalistów było stworzenie takiej formuły, która skutecznie poradziłaby sobie z wypieraniem wody. To właśnie woda jest przyczyną niepożądanej korozji na elementach metalowych. Od tamtego czasu minęło już 66 lat, a opracowana wtedy formuła jest obecna na rynku w niezmienionej formie. Oczywiście w wyniku  pojawienia się nowych technologii i nieustannych badań nad doskonaleniem produktu WD-40 pojawił się już w kilkunastu nowych wersjach, przeznaczonych do konkretnych działań, jak WD-40 Bike, WD-40 Specialist Motorbike i WD-40 Specialist. Teraz do zacnego grona produktów dołącza WD40 Flexible.

Sprawdź, co potrafi nowy środek WD40 Flexible!

Jak to jest zrobione…

Wielofunkcyjny środek WD40 Flexible, podobnie jak jego pierwowzór, zapewnia metalom ochronę przed korozją i rdzą. Wypiera wilgoć i skutecznie smaruje elementy, które mają ze sobą bezpośredni kontakt, zwiększając skuteczność mechanizmu ich pracy. Aby jednak zwiększyć wygodę jego użytkowania, preparat otrzymał nowe opakowanie, a właściwie dodatkowy elastyczny aplikator o długości 18 cm. Dzięki swojej plastyczności może przybierać dowolny kształt tak, aby można było wprowadzić środek w każde, nawet najtrudniej dostępne miejsce. Wystarczy podnieść rurkę, uzyskując w ten sposób wąski strumień. Jeżeli obniżymy aplikator, pojawi się strumień szerszy. To produkt, który współpracuje ze swoim użytkownikiem.

Sprawdź, co potrafi nowy środek WD40 Flexible!

WD-40 Flexible do zadań specjalnych

Zakres wykorzystania WD-40 Flexible jest dokładnie taki sam, jak przy WD40 Multi-Use Product. Różnica polegaj jednak na tym, iż możemy go użyć wszędzie tam, gdzie mamy utrudniony lub ograniczony dostęp. Dla przypomnienia, WD-40 zapobiega korozji i pomaga ją usunąć z powierzchni metalowych, ułatwia demontaż zapieczonych części, smaruje wszelkie urządzenia, co pozwala zniwelować tarcie, usuwa zabrudzenia po oleju i smarze, zapewnia również ochronę przed ponownym pojawieniem się korozji. Środek znalazł swoje zastosowanie także w domu, gdzie wykorzystywany jest do usuwania trudnych plam i zabrudzeń, np. kamienia z kabiny prysznicowej, czyszczenia zlewozmywaków, kafelków w łazience i kuchni, ale też pozbywania się plam z kawy i soku pomidorowego z dywanów. Świetnie radzi sobie z artystycznymi rysunkami dzieci na ścianach. Wyobraź sobie, że teraz możesz go stosować jeszcze częściej i w jeszcze większej ilości miejsc.

WD40 Flexible szczególnie polecamy punktowego smarowania, np. w silniku, w miejscach, w których trudno jest dotrzeć typowym WD-40. Pomoże odblokować nakrętkę sprzęgła od strony silnika oraz będzie niezawodnym towarzyszem podczas prac przy instalacjach wodno-kanalizacyjnych. Znacznie szybciej i łatwiej zamontujesz z jego wykorzystaniem rury, znajdujące się pod wanną i zlewozmywakiem.

Odrodził się na nowo! WD-40 Flexible to innowacyjna odsłona popularnego środka. Ma do zaoferowania jeszcze więcej, a wydawałoby się, że to już niemożliwe…