Metale pełnią istotną role w naszym życiu. Wszystko, gdzie się nie obrócimy jest albo zrobione całkowicie z metalu, ale metal jest jego jakąś ważną częścią. Dlatego musimy mocno skupić się na ochronie metalowych przedmiotów, zwłaszcza na ochronie przed pojawieniem się rdzy. To dlatego czasem musisz powiedzieć sobie, że nadszedł czas, aby pozbyć się rdzy. Pamiętaj robisz to, aby wszystko wokół Ciebie było w dobrej formie.

Dzisiaj przedstawimy 5 przykładów pokazujących, dlaczego likwidowanie rdzy jest potrzebne. Damy też kilka sposobów na to, jak można pozbyć się rdzy.

 

1.     Korozja

Pierwszą, najważniejszą rzeczą, która przychodzi do głowy jest  oczywiście korozja. Rdza czy korozja może się pojawić na metalu niezależnie od tego w jakim miejscu się on znajduję. Niemniej jednak najczęściej dochodzi do tego w miejscach o dużej wilgotności lub większej koncentracji związków chemicznych w powietrzy czyli np. w pobliżu fabryk.

Domy, które znajdują się blisko można często mają metalowe element pokryte rdzą. To samo dotyczy samochodów nad morzem. Sól rozsypywana na drogach zimą również jest powodem pojawiania się rdzy na samochodach, zwłaszcza na podwoziu. Korozja jest rodzajem “zużycia” się elementów metalowych. Możemy jej jednak zapobiegać, jeżeli będziemy pamiętać, żeby pozbyć się rdzy.

2.     Dłuższa żywotność

Rdza i korozja oznaczają większe ryzyko utraty dobrego formy metalowych elementów. Kiedy rdza już się pojawi, szybko się rozprzestrzenia i “zjada” cały metalowy przedmiot. R

3.     Wygląd

Metal pokryty rdzą traci błysk i świeży wygląd. Nawet jeśli wcześniej nie błyszczał, to pokryty rdza na pewno nie wygląda dobrze. Wyobraź sobie rower z zardzewiałą ramą- wyglądałby bardzo nieatrakcyjnie prawda? Nawet jeśli metalowy przedmiot nadal spełnia swoją funkcję pokryty rdzą, to na pewno nie wygląda już dobrze.

Chociaż może nie jest to powiązane z tematem, ale zardzewiałe przedmioty mogą powodować plamy z rdzy na ubraniach, a ich na prawdę  ciężko się pozbyć.

4.     Utrata siły

Kolejnym przykładem szkodliwego wpływu rdzy na metal jest to, że staje się on co raz bardziej kruchy i słaby. Jest to groźna sytuacja dla struktur metalu, a zwłaszcza dla elementów, które mają utrzymywać ciężkie przedmioty.

5.     Zwrot z inwestycji

Usuwanie rdzy z metalowych przedmiotów w domu i na zewnątrz to tak naprawdę inwestycja. Na początku może Ci się wydawać, że wydajesz na to pieniądze, ale pomyśli ile tak naprawdę z czasem zaoszczędzisz. Nie będziesz musiał wymieniać metalowych części i przedmiotów, które skorodowały. A co za tym idzie nie wydasz pieniędzy. Pozbywając się rdzy ponosisz w rzeczywistości mniejsze koszty.

Czas pozbyć się rdzy przy pomocy WD-40

 

Na pewno znasz kilka sposobów, aby pozbyć się rdzy np. galwanizacja, malowanie czy inne metody pokrycia metalu powłokami ochronnymi. My jednak sugerujemy zastosowanie relatywnie taniej i prostej metody.

Użycie WD-40 nie tylko chroni metalowe przedmioty przed pojawieniem się rdzy, ale także w większości przypadków usuwa rdzę, która już się pojawiła. W zależności od warunków, ponowne pokrycie przedmiotów tym preparatem wielofunkcyjnym może być konieczne.

Sprawdź naszą stronę, żeby uzyskać więcej wskazówek, porad czy informacji o produktach.