Drzwi z przeszkleniami prezentują się bardzo efektownie. Doskonale doświetlają również wnętrza, co przekłada się na redukcję kosztów za energię elektryczną. Mają jednak swoje wady, trudniej utrzymać je w czystości niż drzwi całościowe. Jak wiadomo, na szybach po deszczu pozostają nieestetyczne zacieki. Niesprzyjające warunki pogodowe to dla wielu osób trudny przeciwnik w walce z zabrudzeniami na szklanych drzwiach wejściowych. Jak można sobie z nimi skutecznie poradzić, bez dużych wydatków na specjalistyczne detergenty, które nie zawsze są skuteczne w działaniu? Produkty w dłoń i usuwamy zacieki!

Przeszklenia w drzwiach wejściowych czyścimy podobnie jak okna. W obu przypadkach nie jest to czynność łatwa. Wydaje się, iż z sukcesem zakończyliśmy domowe porządki. Wystarczy jednak, że zaświeci słońce i naszym oczom ukazują się niepożądane zacieki. Co zrobić w takiej sytuacji?

Mieszanka wody z octem dobra na wszystko

Każdy zna ten sposób na domowe zabrudzenia. W ten sposób okna myły nasze babcie i warto wziąć z nich przykład, ponieważ ocet to świetny sposób na dokładnie umyte szyby. Ocet z wodą wymieszaj w proporcjach 1:9, a jeżeli zabrudzenia są wyjątkowe duże, zwiększ ilość octu. To bezpieczny i ekologiczny sposób na czyste szyby, z pewnością  efekt będzie zadowalający. Usuwanie zacieków za pomocą wody z octem na prawdę jest możliwe.

Wybierz mikrofibrę

Jeżeli używasz ściereczek do przeszkleń, to zawsze wybieraj te z mikrofibry. Do umycia szyb potrzebna Ci będzie jeszcze tylko woda, nie ma potrzeby stosowania specjalnych płynów i innych detergentów. Najlepiej jest mieć pod ręką dwie szmatki z mikrofibry. Jedną zanurzamy w wodzie i przecieramy przeszklenia w drzwiach wejściowych, a drugą wycieramy je do sucha. Jeżeli pominiesz drugi etap czyszczenia, smugi mogą się jednak pojawić.

Cytrynowa mikstura

Potrzebować będziesz jednej dużej cytryny i odrobiny wody. Tak przygotujesz naturalny płyn do mycia szklanych powierzchni. W takiej mieszance moczymy ściereczkę i przecieramy szybę. Tym razem również warto jest wytrzeć powierzchnie do sucha. To zawsze dobry sposób, aby uniknąć pojawienia się smug.

Płynem do płukania tkanin

Rozpędzamy się i usuwamy zacieki kolejnymi sposobami. Nie jest to tak popularny sposób na mycie przeszkleń, jak wyżej wymienione, ale warto spróbować, ponieważ bardzo dobrze radzi sobie ze smugami i zanieczyszczeniami. Wystarczy niewielka ilość płyny do płukania tkanin, którą mieszamy z wodą. W ten sposób przygotowanym środkiem myjemy przeszklenia. Dzięki temu uzyskamy też pięknie błyszczącą powierzchnie i zabezpieczymy ją na pewien czas przed osadzaniem się kurzu. To też sekretny sposób na zacieki na matowym szkle, które jest nawet bardziej problematyczne niż gładkie.

Moc spirytusu

Działanie spirytusu jest skuteczniejsze niż większość specjalistycznych środków chemicznych, to teoria potwierdzona przez perfekcyjne panie domu. Jeżeli wybieramy płyn do mycia szyb, rozprowadzamy na jej powierzchni tłuszcz i zabrudzenia, co sprzyja powstawaniu smug. A wystarczy zastosować spirytus, dzięki któremu unikniesz tego niepożądanego efektu.

Z WD-40 zawsze z dobrym efektem

Znajdziemy go w garażu, samochodzie, w skrzynce z narzędziami prawie każdego mężczyzny. Na pewno nie będzie to problemem w przypadku majsterkowiczów i złotych rączek. W tym przypadku panowie są niezawodni i mogą pomóc w usunięciu zacieków ze szklanych drzwi wejściowych. Wielofunkcyjny środek WD-40 przydaje się nie tylko przy usuwaniu rdzy z metalowych elementów i smarowaniu w celu zniwelowania tarcia. WD-40 świetnie radzi sobie z czystością szklanych powierzchni. Nie tylko pomaga pozbyć się zabrudzeń, ale też smug, nie pozostawia zacieków i jest bezpieczny oraz łatwy w użyciu. Warto dać mu szansę!

Sprawdź jakie jeszcze porady przygotowaliśmy dla Ciebie na naszym blogu. Kliknij tutaj. 

Zdjęcie użyte w artykule pochodzi z: https://pixabay.com/pl/photos/szk%C5%82o-drzwi-pokr%C4%99t%C5%82o-ramki-okno-933242/