Wielu z nas uwielbia żuć gumę, prawda? Cóż, prawda jest taka, że zdarza nam się znaleźć ją przyklejoną na wielu powierzchniach. Od dywanów po poduszki- możliwości są niezliczone. Jedną z powierzchni, z których najciężej jest usunąć gumę jest beton. Jednak jeśli będziesz się kierować poniższymi wskazówkami, uda Ci się to zrobić. Usuwanie gumy do żucia nie jest wcale takie trudne. Przeczytaj i sprawdź sam:

Użyj kostek lodu

Kiedy dojrzysz gumę przyklejoną do betonu, nie używaj paznokci do jej usunięcia. Dlaczego? Ponieważ może się to skończyć zniszczeniem paznokci. Lepiej wziąć kostkę lodu i potrzeć nią gumę.

Kostka lodu spowoduje, że po pewnym czasie guma stwardnieje. Jeśli ciężko Ci utrzymać w ręku kostkę lodu, włóż ją w plastikowy woreczek, dzięki czemu prościej będzie ją przytrzymać.

Zeskrob gumę

Kiedy guma już wystarczająco stwardnieje, nadszedł czas na jej zeskrobanie. Do tego celu najlepiej użyć szpachelki lub czegokolwiek o podobnym zastosowaniu. Podczas zeskrobywania zapewne będziesz chciał/chciała użyć całych swoich sił, byle tylko pozbyć się gumy. Musisz jednak pamiętać, że tego typu działanie może uszkodzić beton. Usuwanie gumy do żucia nie jest trudne ale wymaga ostrożności, żeby nie poniszczyć powierzchni betonu.

Użyj alkoholu

Myślałeś, że alkohol ma tylko jedno zastosowanie?  Alkohol zdziała cuda również jeśli chodzi o usuwanie gumy do żucia. Po pozbyciu się większości przyklejonej gumy, musisz użyć denaturatu, żeby usunąć to co mogło jeszcze pozostać.

Po nałożeniu bezpośrednio na plamę odrobiny denaturatu, odczekaj około 5 minut zanim po raz kolejny rozpoczniesz zdrapywanie gumy. Ten proces należy powtarzać aż do czasu, gdy guma zostanie całkowicie usunięta z powierzchni betonu.

Detergent

Kiedy już skończysz kombinowanie z alkoholem może okazać się, że resztki gumy nadal są na widoczne na betonie. Nadszedł więc czas na użycie ciężkiej artylerii. Weź miskę i nalej do niej szklankę ciepłej wody. Następnie dodaj tam pół łyżeczki detergent do mycia naczyń.

Pamiętaj, że proporcje muszą być dokładnie takie jak podane wyżej. To mieszanina tylko dwóch produktów, więc jeśli mają zadziałać, trzeba się trzymać proporcji.

Zeskrob to

Kiedy detergent zacznie już działać, będziesz musiał użyć twardej szczoteczki. Zanurz ją z misce z detergentem i zdrap te, resztki gumy, które mogły  pozostać jeszcze na betonie. Jest duże prawdopodobieństwo, że w ten sposób usuniesz już całość gumy bez problem. Czasem może się zdarzyć, że konieczne będzie włożenie w to trochę wysiłku.

Spłukaj

Po usunięciu gumy z betonu, trzeba teraz spłukać powierzchnię przy pomocy czystej wody. Dlaczego to takie ważne? Jest tak dlatego, że resztki gumy, które mogą być niewidoczne, ale nadal się tam znajdują, zostaną dzięki wodzie usunięte.

Poza tym dzięki temu pozbędziesz się resztek detergent lub alkoholu, którego używałeś do usunięcia gumy. Dzięki temu powierzchnia będzie całkowicie czysta.

Małe oszustwo

Niezależnie od tego jak na to spojrzeć, wymienione wyżej metody zajmują znacząco za dużo czasu jeśli chodzi o usunięcie jednego, małego kawałka gumy. Przecież nie chodzi o to, żeby spędzać przy tym tak dużo czasu. Da się jednak trochę oszukać system wystarczy użyć WD-40!

Wystarczy spryskać gumę znajdującą się na betonie (w miejscu, gdzie znajduje się guma) i odczekać chwilę, aż środek zacznie działać.

Następnie weź szpachelkę i usuń gumę z powierzchni. Będzie to zdecydowanie prostsze i szybsze niż wymienione wyżej metody.

Usuwanie gumy do żucia z betonu to tylko jedno z niezliczonych zastosowań WD-40.

Dowiedź się więcej.