Kto nie chciałby wybrać się na wycieczkę na rowerze górskim? Jednak jeśli masz takie chęci, musisz pamiętać, żeby odpowiednio dbać o rower. Poniżej znajdziesz kilka informacji o tym, jak to zrobić z małą pomocą WD-40 Bike Cleaner,-niezależnie od tego jak brudny jest Twój rower:

Mycie roweru

Pierwszym krokiem podczas czyszczenia roweru górskiego jest opłukanie do wodą z węża ogrodowego. Dobrym pomysłem jest postawienie roweru na stopce lub specjalnym stojaku, tak żeby był w tej samej pozycji podczas całego czyszczenia. Jeśli Twój wąż ma bardzo duże ciśnienie, musisz czyścić rower bardzo ostrożnie, ponieważ możesz uszkodzić poszczególne elementy roweru. Mycie roweru przy pomocy węża ogrodowego i zwyczajnej gąbki pozwoli Ci pozbyć się nadmiaru kurzu i tłustych plam z Twojego roweru górskiego. 

Szorowanie

Po myciu wstępnym, nadszedł czas na cięższą artylerię. Teraz do ręki trzeba wziąć szczotki i zacząć skrobanie, aby usunąć brud z roweru. Idealnie będzie jeśli do tej czynności użyjesz wysokiej jakości środka czyszczącego do roweru np. WD-40 Bike Cleaner. Dodatkowo poza usunięciem brudu z Twojego roweru nada mu on również wspaniały blask. 

WD-40 Bike Cleaner został stworzony właśnie z myślą o czyszczeniu rowerów. Oznacza to, że nie musisz już polegać na produktach uniwersalnych przeznaczonych do czyszczenia wszystkiego. To produkt specjalistyczny do czyszczenia roweru. 

Układ napędowy i zawieszenie

Jeśli chodzi o czyszczenie rowerów górskich, to z pewnością najwięcej czasu i energii będziesz musiał poświęcić na czyszczenie układu napędowego i zawieszenia. Biorąc pod uwagę, jak ważne jest wyczyszczenie tych elementów, dobrze będzie zastosować tutaj wspomniany wcześniej WD-40 Bike Cleaner . Przebije się on przez warstwę kurzu i brudu zgromadzonego na poszczególnych elementach roweru. 

Opłucz i wysusz 

Po wyczyszczeniu najważniejszych elementów roweru, nadszedł czas na prostsze działanie czyli opłukanie roweru. Opłukanie roweru ciepłą, czystą wodą nie tylko usunie resztki zastosowanego detergentu, ale także brud, który mógł jeszcze nadal pozostać na rowerze. 

Po opłukaniu roweru, musisz jeszcze go osuszyć. Najlepiej używając do tego suchej, czystej ściereczki. Upewnij się, że najważniejsze elementy takie jak układ napędowy czy zawieszenie są dokładnie wytarte. Możesz też zostawić swój rower i pozwolić mu wyschnąć na słońcu.

Smarowanie zawieszenia

Kiedy już Twój rower jest całkowicie czysty- dzięki WD-40 Bike Cleaner lub innym środkom – nadszedł czas na smarowanie elementów. Żeby dobrze nasmarować zawieszenie roweru górskiego, musisz zdjąć do ze stojaka i nałożyć smar na przód zawieszenia. Podczas aplikacji sprawdzaj czy smar nie dostaje się do hamulców. Powtórz czynność na tylnych amortyzatorach. Na koniec pozbądź się nadmiaru smaru przy pomocy ściereczki. 

Smarowanie układu napędowego

Po nasmarowaniu zawieszenie, trzeba jeszcze nasmarować układ napędowy. Zanim zaczniesz, przekręć kilka razy pedałami, aby pozbyć się resztek wody po myciu. Nakładaj smar przekręcając powoli pedały. I to wystarczy.