Ah! WD-40 i wypieranie wody można nazwać czymś na miarę historii miłosnej. Zastanawiasz się dlaczego? Te dwie litery alfabetu “WD” tworzą magiczny akronim “Water Displacement”, co w tłumaczeniu oznacza właśnie “Wypieranie Wody”.  Do opisania tej historii przydałby się dobry poeta.  

W pełną powagą można powiedzieć, że WD-40 naprawdę robi to na co wskazują te dwie litery. Wypieranie wody to to, w czym jest najlepszy. Z pewnością wypieranie wody to nie jakaś mityczna historia, ale WD-40 to naprawdę najlepszy spray wypierający wodę. 

Powszechnie znane jest powiedzenie, że w skrzynce majsterkowicza powinny znaleźć się dwa produkty: szara taśma i WD-40. Jeśli coś rusza się a nie powinno- użyj szarej taśmy. Jednak jeśli coś nie rusza się, a powinno, pomoże Ci WD-40.  Fakt, że WD-40 wypiera wodę jest niezwykle istotny. Woda w miejscach niepożądanych może sprawiać wiele problemów. Poniżej znajdziesz kilka przykładów, do czego może przydać się spray, który wypiera wodę: 

Ochrona przed rdzą i korozją 

Kogo nie denerwuje widok zardzewiałego metalu czy skorodowanych powierzchni? Wyobraź sobie, że kupiłeś nowy metalowych przedmiot do swojego mieszkania i w mgnieniu oka pojawia się na nim rdza. Wiadomo, że trzeba liczyć się z tym kupując metalowe przedmioty. Są one bardzo narażone na pojawianie się rdzy. Można jednak zadbać o ich ochronę. Tutaj przyda się funkcja WD-40 czyli wypieranie wody. Dzięki popsikaniu metalowych elementów przy pomocy tego środka, będą one chronione. Polecamy wybrać preparat ze specjalnym aplikatorem Smart Straw, który pozwala na użycie szerokiego i wąskiego strumienia. Dzięki temu nie ominiesz żadnych miejsc. 

Usuwanie wilgoci z narzędzi elektrycznych 

W przypadku narzędzi elektrycznych woda to wróg numer jeden. WD-40 pomoże Ci walczyć z tym wrogiem i wypierać wodę ze wszystkich miejsc, gdzie nie powinna się ona znaleźć. 

Ponownie w tym przypadku zalecamy użycie aplikatora WD-40 Smart Straw. Dzięki specjalnej rurce, dotrzesz we wszystkie nawet te trudno dostępne miejsca. A w tym przypadku precyzyjność jest jak najbardziej potrzebna. Całe szczęście jest WD-40. 

Ochrona klem przed utlenianiem 

Korozja klem to problem każdego użytkownika samochodu. W tym przypadku szczególnie wodę może wyrządzić wiele szkód. Jest jednak wiele sposobów, dzięki którym klemy będą czyste. Jednak nie wszystkie z nich pomogą Ci jeśli chodzi o ochronę przed korozją. Tutaj do akcji wkracza WD-40. Ten preparat utworzy na powierzchni klem powłokę ochronną. Dzięki temu wilgoć nie będzie w stanie im zaszkodzić. Klemy będą idealnie chronione a Twój samochód będzie bezpieczny.

Wypieranie wody z silnika 

Czy kiedykolwiek utknąłeś w samochodzie podczas deszczu, ponieważ nie chciał on odpalić? Jeśli tak oznacza to, że woda zainfekowała Twój silnik. W tego typu sytuacji samochód nie ruszy dopóki woda nie zostanie usunięta. Prawda, że środek wypierający wodę może okazać się skuteczny? 

Odpowiedzią problemy opisane powyżej jest puszka WD-40. Dzięki właściwościom wypierania wody, w skuteczny sposób pozbędzie się on wilgoci i ochroni twoje sprzęty.  

Wypieranie wody jest z pewnością użyteczną funkcją. Zwłaszcza jeśli chodzi o ochronę przed korozją. WD-40 poradzi sobie z tym poradzi. W końcu WD- Water Displacement oznacza “wypieranie wody”.

Jeśli odnalazłeś w tym tekście coś, co Cię zainteresowało, sprawdź co jeszcze oferujemy. Kliknij tutaj.