Po wymagającym biegu wieczornym albo po grze w tenisa jesteś na pewno cały mokry od potu. Jest to jednoznaczne z tym, że na ciele masz wiele bakterii i wirusów. Jedynym sposobem, żeby się ich pozbyć jest porządny prysznic po powrocie do domu. Jako mistrz sprzątania wiesz, że po takim prysznicu pozbędziesz się niechcianych bakterii.

Dlaczego mistrz sprzątania musi zająć się słuchawkami prysznicowymi?

Co jeśli powiemy Ci, że bakterie na Twoim ciele mogą pojawić się nawet podczas brania samego prysznica? Chcesz się ich pozbyć, a tak naprawdę łapiesz ich jeszcze więcej. Jeśli przez długi czas nie czyściłeś porządnie słuchawki prysznicowej, bakterie zaczynają się w niej zbierać.

Jest to zdecydowanie problem, którego chcesz sobie zaoszczędzić. Dlatego czas, aby obudził się w tobie mistrz sprzątania. Nie wymaga to tak naprawdę dużo wysiłku. Wystarczy, że pod ręką będziesz miał środek, który pomoże Ci w pozbyciu się problemu. Czas zacząć działać!

Poza problemem jakim są bakterie, pojawia się jeszcze problem wyblakniętego koloru chromu na słuchawce. Na chromowanych słuchawkach prysznicowych często zbiera się brud, co wpływa na niszczenie ogólnego wyglądu Twojej łazienki.

Dzisiaj podpowiemy Ci, co możesz zrobić, żeby pozbyć się brudu ze słuchawki prysznicowej, a co za tym idzie jak zostać mistrzem sprzątania! Zaproponowany przez nas środek pomoże Ci pozbyć się bakterii wewnątrz i na zewnątrz słuchawki. Dzięki temu Twoje ciało będzie bezpieczne a łazienka będzie błyszczeć.

Mistrz sprzątania używa WD-40

Bakterie akumulują się na brudzie wewnątrz słuchawki prysznicowej w pobliżu dziurek, którymi później leci woda. Dlatego też konieczne jest rozkręcenie tej słuchawki. To najbardziej skuteczna metoda. Większość słuchawek prysznicowych ma śrubkę mniej więcej na środku, pomiędzy miejscami, z których leci woda. Odkręcenie śrubki powinno wystarczyć do otwarcia czyszczonego elementu. Trzeba ją teraz dobrze osuszyć, albo pozostawić do wyschnięcia a potem spryskać odpowiednią ilością preparatu WD-40. Dzięki temu brud się odklei i łatwiej będzie się go pozbyć. Weź szczoteczkę do zębów i dokładnie wyszoruj zabrudzone miejsca. Po wyczyszczeniu ponownie użyj WD-40, aby usunąć resztki brudu.

Oczywiście nie chcesz później brać prysznica, z którego leci WD-40. Dlatego zanurz wyczyszczoną już słuchawkę prysznicową w misce z wodą z mydłem, aby upewnić się, że będzie ona kompletnie czysta i wolna od preparatu WD-40.

Przyjemnym dodatkiem jest to, że kiedy będziesz teraz brać prysznic, ciśnienie wody może wydawać się dużo lepsze niż przed takim czyszczeniem. Wypróbuj ten sposób własnoręcznie- w końcu mistrz sprzątania to Ty!

Sprawdź pozostałe artykuły na naszym blogu. Kliknij tutaj. Może znajdziesz tam coś, co również Ci zainteresuje. Znajdują się tam porady dotyczące stosowania naszych produktów.