Dla każdego właściciela siłowni, dużym zmartwieniem jest posiadanie sprzętu, który będzie w pełni sprawny i dobrze zakonserwowany. Zadbana siłownia przyciąga większą ilość klientów, którzy przecież chcą ćwiczyć w czystym otoczeniu. Podobnie w drugą stronę. Nikt nie chce ćwiczyć na siłowni, gdzie jest brudno, sprzęt jest mocno zużyty albo po prostu źle zakonserwowany. Taka siłownia będzie tracić klientów. Przykładem może być utrzymanie w dobrej kondycji rowerków treningowych. Będziesz tutaj potrzebował smaru do roweru. Ale konserwacja nie będzie polegała tylko na smarowaniu ale także na odpowiednim doczyszczeniu sprzętu. Pielęgnowanie maszyn na siłowni powinno być na pierwszym planie jeśli chodzi o zadania pracowników.

Jeśli nie zadbasz porządnie o swój sprzęt, będzie on wydawał niepożądane i bardzo denerwujące dźwięki takie jak piszczenie czy skrzypienie. Rdza i osad mogą także spowodować zablokowanie się niektórych ruchomych części w maszynach treningowych. Takie zdarzenia będą denerwować osoby korzystające ze sprzętu i te ćwiczące obok- z powodu wydawanych przez maszyny dźwięków.

Nawet jeśli nie jesteś właścicielem siłowni, ale masz w domu jakiś sprzęt na przykład rower treningowy- ten artykuł może Cię zainteresować.

Jeśli maszyny się zablokowały

Jeśli mechanizmy w sprzętach np. w rowerku treningowym się zablokowały albo zaczynają działać gorzej niż wcześniej, oznacza to, że zebrał się tam brud i kurz. Z tego powodu maszyny nie są tak sprawne, jak na początku. Dlatego też na początku trzeba pozbyć się tych zanieczyszczeń. W innym wypadku z czasem sprzęty ulegną zniszczeniu.

Jeśli chcesz odpowiednio wyczyścić wspomniane wyżej maszyny własnoręcznie, nie będzie to wcale trudne. Potrzebujesz jedynie puszki WD-40 i ewentualnie małej pomocy drugiej osoby. Musisz zlokalizować te części, które nie działają sprawnie a następnie spryskać je porządnie przy pomocy preparatu WD-40 i powoli je poruszyć np. poruszyć pedałami jeśli chodzi o rower treningowy.

Wypłuka to nagromadzony brud z zębatek lub innych ruchomych części np. w rowerze. Pamiętaj jednak, żeby w trakcie takich prac zachować wszelkie środki ostrożności. Nie chcemy, żebyś ucierpiał Ty, osoba, która Ci pomaga lub wyposażenie twojej siłowni.

Jeśli pojawiła się rdza

Jeśli podczas konserwacji maszyn okaże się, że na ich częściach pojawiła się rdza, trzeba będzie zacząć od jej usunięcia. Zanim zaczniesz szukać smaru do roweru, pozbądź się problemu. Przyda się do tego mała szczoteczka. Jej twardość nie ma znaczenia.

Spryskaj zardzewiałe powierzchnie/części przy pomocy starego, dobrego WD-40 a następnie zeskrob rdzę szczoteczką. Pod powłoką z rdzy pojawi się piękny, lśniący metal. Powtarzaj ten proces tyle razy, aż w całości pozbędziesz się rdzy. Pozostawienie chociaż kawałka spowoduje, że będzie się ona szybko rozprzestrzeniać.

Po skończeniu czyszczenia użyj smaru do roweru WD-40 Bike Universal Lube lub po prostu produktu wielofunkcyjnego WD-40. Dzięki temu sprzęt będzie działał sprawnie, i będzie zabezpieczony przed pojawianiem się rdzy przez długi czas.

Na naszej stronie znajdziesz jeszcze więcej informacji o produktach. Na pewno zainteresują Cię też ciekawa porady i wskazówki zamieszczone na blogu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej kliknij tutaj.

Szczególnie do gustu może przypaść Ci artykuł o czyszczeniu roweru. Znajdziesz go po kliknięciu tutaj.