Otwierasz garaż i nagle okazuje się, że jest on zbyt wąski? Zostawiłeś samochód na parkingu i po Twoim powrocie zastaje Cię niemiła niespodzianka? Zawracasz i nagle za Tobą pojawia się inny samochód, którego przecież wcześniej tam nie było? Jazda samochodem jest pełna dziwnych i trudnych do wytłumaczenia sytuacji. Niestety czasem kończy się ona zarysowaniem samochodu. Zastanawiasz się jak usunąć rysy? 

Zarysowania szpecą samochód. Niektórzy ludzie decydują się na ich zamalowanie. Niestety czasem, nawet nie z naszej winy okazuje się, że nie wychodzi to perfekcyjnie. Z drugiej strony pozostałe osoby szukają innych alternatyw, może bardziej skutecznych, tańszych czy prostszych? Więc jak tak na prawdę usunąć rysy? 

Niepozorny marker

Nie trudno pomylić go z jedną z kredek, których Twoje dziecko ma pewnie całą masę. Są też jednak specjalne “ołówki” dla dorosłych., a właściwie markety, które świetnie sprawdzają się, jeśli trzeba usunąć rysy z powierzchni samochodu. Dzięki niemu odkryjesz w sobie artystę 😉 Wystarczy, że użyjesz do na zarysowaniu a ono zniknie. Proste prawda? 

Niestety pożądany efekt nie trwa długo. W zależności od tego jaki masz market, rysy mogą być znowu widoczne po pierwszej wizycie na myjni, czasem marker wytrzyma trochę dłużej. Kolejny problem to dobór odpowiedniego koloru. Musisz wykazać się bardzo dużą precyzją, wiedzą i rozpoznawaniem odcieni. Ta metoda jest dobra, ale są też lepsze. 

Polerowanie przy pomocy emulsji

To opcja raczej dla profesjonalistów, dla których liczy się zarówno dobry jakościowo produkt, jak i trwałe efekty. Jeśli nie zdecydujesz się na wybór markera do zarysowań, możesz wybrać emulsję. Nałóż małą ilość tego preparatu na zniszczoną powierzchnię i dokładnie wypoleruj powierzchnie, aż zobaczysz, że pięknie się błyszczy. Ale to jeszcze nie koniec! Żeby ochronić samochód przed dalszymi zadrapaniami, najlepiej pokryć cały samochód woskiem. 

Emulsja do lakieru poza usuwaniem zarysowań, odświeża także kolor lakieru. Głęboka czerwień, soczysta zieleń czy może elegancka czerń? Kolor Twojego samochodu nabierze nowego charakteru. Nie jest to jednak skuteczne rozwiązanie jeśli zarysowania są głębokie. Wtedy emulsja może okazać się nieskuteczna. 

Przygoda na parkingu- co teraz?

Parkingi są zatłoczone, zwłaszcza w centrum miasta i w godzinach szczytu. Samochody stoją bardzo blisko siebie, czasami trudno jest nawet otworzyć drzwi nie dotykając samochodu stojącego obok. Wynikiem tego są oczywiście zarysowania. Jest coś co zawsze Ci pomoże, a być może masz to właśnie po ręką. Wielu mężczyzn ma w to w swoim samochodzie. Chodzi o preparat wielofunkcyjny WD-40. Możesz go użyć to usunięcia delikatnych zarysowań. 

Spryskaj zarysowanie przy pomocy WD-40 i odczekaj kilka sekund. Następnie przetrzyj zarysowanie ściereczką. W ten sposób pozbędziesz się zarysowań i pozostałości po innym kolorze lakieru. Oczywiście życzymy Ci, żeby takie sytuacje na parkingu Cię nie dotknęły, ale jeśli tak będzie wiesz już co możesz zrobić. 

Przezorny zawsze ubezpieczony

Niestety, Polak jest zawsze mądry po szkodzie. Tym razem jednak, może warto zastanowić się jak uniknąć zarysowań, które nierzadko są ciężkie do usunięcia. Co dwa miesiące pokrywaj samochód warstwą wosku. Na rynku dostępne jest kilka rodzajów. Spraye syntetyczne są łatwe w użyciu, naturalne woski natomiast dają szybsze efekty. Po każdym użyciu, wypoleruj powierzchnię i pozbądź się nadmiaru produktu. W ten sposób ochronisz lakier przed uszkodzeniami. Żadne miejsce parkingowe nie będzie już dla Ciebie zagrożeniem. Codzienna jazda po żwirze i młocie nie zakończy się nieprzyjemną niespodzianką. A nawet jeśli pojawi się jakieś małe zarysowanie, masz pod ręką WD-40 .

Sprawdź też artykuł o tym, jak WD-40 może się przydać jeśli chodzi o konserwację drzwi garażowych.