Ahhh to pakowanie prezentów. Fabryka Św. Mikołaja ruszyła i wszystkie elfy pracują w pocie czoła, aby udało się zapakować wszystkie prezenty na czas. Zapewne też bierzesz w tym przedsięwzięciu udział lub dopiero masz w planach zafundować sobie wieczór tonący w upominkach, kolorowym papierze, wstążkach i innych ozdobach, które świetnie sprawdzają się kiedy trzeba rozpocząć pakowanie prezentów. To w takich sytuacjach pojawiają się kłopoty z czystością. Pakując prezenty, używasz taśmy klejącej i kleju. Ten drugi nie zawsze jest odrazy zauważalny i dopiero po kilku dniach dostrzegasz, że szpeci stół czy inne meble. Klej na meblach to utrapienia, ale spokojnie- można go usunąć.

Płyn do mycia naczyń

Najprostszy sposób na usuwanie kleju z powierzchni meblowych, który pomoże, jeżeli reakcja będzie natychmiastowa. Użyj go od razu po pojawieniu się zabrudzenia na meblach. Przyda Ci się dodatkowo woda i ściereczka. Namocz powierzchnię wodą, a następnie z wykorzystaniem płynu do mycia naczyń oraz ściereczki przetrzyj ją. Wystarczy jeszcze usunąć namiar środka i wody. Czy pomoże? Jest szansa, że tak, ale musisz działać szybko. W przeciwnym razie, spędzisz na czyszczeniu dużo czas bez gwarancji pożądanego efektu.

Spirytus i alkohol

Dobrze z klejem radzą sobie środki na bazie alkoholu. Cechują się silnym i skutecznym działaniem, dlatego bardzo często stanowią pierwsze i ostatnie koło ratunkowe przy klejących się zabrudzeniach.  Jeżeli chcesz spróbować tej metody, możesz użyć zarówno spirytusu spożywczego, jak też salicylowego, oba działają w ten sam sposób. Niektórzy decydują się też na czyszczenie perfumami, oczywiście nie decyduj się na te najdroższe ze swojej łazienkowej półki. Jest jednak ryzyko uszkodzenia powierzchni mebli. W przypadku drewna może się ono odbarwić, podobnie jak przy powierzchniach laminowanych. Zmiana koloru mebli nie jest nam potrzebna przed świętami. Chyba nikt nie chce, aby głównym tematem przy kolacji wigilijnej była ich nieestetyczna plama na nowym stole. Zawsze możesz ją ukryć pod obrusem. Ale czy warto?

Tłuszcze z kuchni

W kuchni znajdziemy naprawdę mnóstwo naturalnych środków czyszczących, które są bezpieczne nawet dla bardzo wrażliwych powierzchni. Domowe sposoby na czystość w domu są stosowane od wieków i wciąż niektóre stanowią jedyny sposób na pozbycie się plam, nie zawsze oczywiście przynoszą pożądany efekt. Z klejem poradzić sobie mogą tłuszcze, np. majonez lub zwykły olej. Są też, w przeciwieństwie do alkoholu, bezpieczne dla powierzchni lakierowanych i plastikowych, dlatego bez obaw możesz z nich korzystać. Rozpuszczają klej na meblach, który następnie z łatwością usuniemy ściereczką. W podobny sposób działa dwufazowy płyn do demakijażu czy chociażby oliwka dla dzieci. To jednak środki o zupełnie innym przeznaczeniu niż czyszczenie powierzchni z kleju, dlatego przy większych problemach nie zawsze pomagają. Nie rozkładaj jednak rąk!

Uniwersalny środek prosto z…garażu

Niektóre preparaty mają zdecydowanie szersze spektrum zastosowania, niż informuje o tym producent. Po prostu ich właściwości sprawdzają się w wielu okolicznościach i przypadkach. Przykładem jest uniwersalny środek WD40, który znalazł swoje zastosowanie w samochodzie, garażu, warsztacie i ogrodzie. Warto jest mieć go też w domu, również podczas pakowania prezentów. WD40 świetnie radzi sobie z rdzą i korozją, usuwając ją z metalowych elementów, jak też zapobiega jej pojawieniu się. Wnika skutecznie między unieruchomione elementy, powodując, że można nimi poruszyć. Zapewnia też smarowanie, usprawniając działanie wielu sprzętów. Świetnie usuwa też trudne zabrudzenia, po oleju, smarze i tłuszczach. Okazuje się też, że nie pozostawia żadnych szans klejom. Jeżeli pakując prezenty, mocno zabrudziłeś stół lub też inny mebel, wystarczy, że pokryjesz zabrudzone miejsce WD-40, pozostawisz na kilka minut i usuniesz ściereczką. Klej na meblach? Nie ma po nim już ani śladu.

Można zacząć pakowanie prezentów bez niepotrzebnych niespodzianek!

Jeśli zainteresował Cię te artykuł, z pewnością spodoba Ci się też blog o usuwaniu naklejek. Wystarczy, że klikniesz tutaj. 

Zdjęcie użyte na potrzeby artykuły pochodzi z: https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/drewno-osoba-rece-kobieta-3170949/