Nasze mieszkania to dla nas często najważniejsze miejsca na Ziemi. Dom to miejsce gdzie możemy wyciągnąć nogi po długim, męczącym dniu pracy i po prostu odpocząć. Jednak ciężko się zrelaksować jeśli w domu nie jest czysto. Dlatego czystość w domu to coś, o co powinniśmy dbać każdego dnia.

Czystość w domu sprawi, że będzie Ci się wygodniej i przyjemniej żyło (kluczem jest dobra organizacja).

Gąbka i woda z mydłem

To z pewnością najbardziej podstawowa metoda jeśli chodzi o zachowanie czystości w domu. Wystarczy, że do wiadra w wodą dodasz kilka kropli detergentu. Następnie namocz gąbkę w wodzie z detergentem. Pamiętaj jednak, że ta metoda będzie wymagała dużego zaangażowania twoich mięśni. Nie będzie to lekka praca.

Zastosowanie wody z mydłem jako środka czyszczącego nie pozwoli na usunięcie niektórych rodzajów zabrudzeń. Dlatego właśnie zalecamy stosowanie innych metod, jeśli masz do czynienia z czymś więcej niż kurz. W końcu zależy nam na pięknych, błyszczących powierzchniach, prawda?

WD-40 dla czystości w domu

Wspominaliśmy już dlaczego zastosowanie wody z mydłem nie jest najlepszym rozwiązaniem. Polecamy natomiast użycie WD-40 do czyszczenie tych delikatnie zabrudzonych powierzchni, jak i tych, na których znajduje się więcej brudu lub jest on trudniejszy do usunięcia.

W przypadku czyszczenia przy pomocy WD-40, za każdym razem musisz spryskać powierzchnię tym preparatem wielofunkcyjnym i odczekać kilka minut, żeby zaczął działać. W tym czasie WD-40 rozpuści brud, smar i tłuszcz w stopniu, który pozwoli na pozbycie się zabrudzeń w prosty sposób. Nie używaj WD-40 na chropowatych powierzchniach i zawsze sprawdzaj zalecenia producenta przed użyciem. WD-40 może pozostawiać śliską warstwę, na której możesz wywinąć orła- pamiętaj o tym!

W kilku słowach można więc powiedzieć, że WD-40 działa jako odtłuszczacz na prawie każdej powierzchni i usuwa wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Inaczej niż w przypadku wody z mydłem, magia preparatu wielofunkcyjnego WD-40 nigdy Cię nie zawiedzie!

Biorąc to wszystko pod uwagę, musisz przyznać, że użyteczność WD-40 jeżeli chodzi o czystość w domy jest nieoceniona. Dzięki jednej puszce Twoje życie stanie się o wiele prostsze. Stosowanie WD-40 znacząco zmniejsza ilość siły jaką musimy włożyć w czyszczenie powierzchni w domu.

Sprawdź naszą stronę, jeśli chcesz poznać więcej wskazówek dotyczących użytkowania produktów, rad przydatnych w domu i ogrodzie, czy po prostu informacji o produktach. Wystarczy, że klikniesz tutaj. Na naszym blogu znajdziesz na prawdę dużo ciekawych artykułów- może zainteresują Cię porady zts? Kliknij tu.