Produkt WD-40 zawsze cieszył się popularnością w świecie “zrób to sam”. Znane wskazówki zts często mówią o stosowaniu tego właśnie preparatu. Ci, którzy lubią wykonywanie wielu projektów samodzielnie z pewnością znają tą słynną puszkę. Na pewno znajdziemy ją u nich w domu czy w samochodzie. Jest tak dzięki tysiącom zastosowań, jakie ma ten preparat wielofunkcyjny.

Nie ma chyba drugiego produktu, który miałby aż tyle zastosowań. Większość entuzjastów ZTS zdaje sobie sprawę, że jest ponad tysiąc możliwości użycia tego preparatu. WD-40 to jedna z pierwszych rzeczy, które przychodzą do głowy kiedy myślisz o projektach zts. Sprawdźmy więc w czym może nam pomóc niebiesko- żółta puszka magicznego produktu.

Preparat wielofunkcyjny WD-40 na tysiące zastosowań, ale w tym artykule przedstawimy tylko kilka z nich:

Polerowanie chromu 

Zauważyłeś kiedyś, że chromowane elementy z przodu Twojego samochodu zaczynają tracić blask? Nie musisz udawać się do salonu, który się tym zajmie. Ponieważ chrom wygląda podobnie do powierzchni lustrzanych, widać na nim wszelkiego rodzaju brud.

Oczywiście może Ci tutaj pomóc puszka WD-40, dzięki której wyczyścisz i wypolerujesz powierzchnie chromowane.

Usuwa rdzę

Kolejne wskazówki zts nadchodzą 🙂 Jeśli musisz usunąć rdzę własnoręcznie, nie ma nic bardziej skutecznego niż preparat wielofunkcyjny WD-40. Wystarczy, że spryskasz nim zardzewiałe miejsca i wyczyścisz je przy pomocy szczoteczki. Metalowe powierzchnie będą wolne od rdzy a do tego będą pięknie błyszczeć.

Uwalnia zablokowane zamki

Czasami zamki na zewnątrz blokują się. Zwłaszcza jeśli są rzadko używane. Nie musisz nikogo wzywać do tego problemu. Z pewnością poradzisz sobie sam. Wystarczy, że pryśniesz do zamka sporą ilością WD-40. Po kilku minutach powinien on działać bez problemu. Będziesz zaskoczony jak proste było jego odblokowanie.

Usuwa piski

Dla większości osób posiadających dom, skrzypiące drzwi to jedna z najbardziej irytujących rzeczy. Nie martw się jednak. Z tym również pomoże Ci stare, dobre WD-40. Zdejmij drzwi, spryskaj zawiasy, wyczyść je i z powrotem zamontuj drzwi. To takie proste!

Chroni przed rdzą

Jeśli zależy Ci na tym, żeby w krótkim czasie zapewnić ochronę przed rdzą Twoim ulubionym przedmiotom- użyj do tego WD-40. Preparat ten tworzy na powierzchni metali warstwę ochronną, która chroni przed wilgocią znajdującą się w powietrzu. A to właśnie wilgoć jest głównym czynnikiem powodującym powstawanie rdzy i korozji.

Czyści plamy po kawie

Prawie wszyscy kochają kawę. Ale równie wiele osób zdaje sobie sprawę, że plamy po niej na przykład na blacie kuchennym to nic przyjemnego. Jest jednak prosty sposób, żeby się ich pozbyć.  Spryskaj plamę przy pomocy WD-40 i przetrzyj powierzchnię czystą szmatkę. Minuta i po sprawie. Plama zniknęła.  

Przykłady zastosowań dla produktu WD-40 Multi-Use Product zostały przekazane firmie WD-40 Company przez użytkowników tego preparatu. Nie były one testowane przez firmę WD-40 Company i nie stanowią oficjalnej rekomendacji tego przedsiębiorstwa. Zaleca się postępowanie zdroworozsądkowo podczas korzystania z produktów firmy WD-40 Company. Zawsze kieruj się wskazówkami z instrukcji i dokładnie czytaj zagrożenia nadrukowane na puszce produktu. 

Jeśli chcesz znaleźć więcej informacji sprawdź naszą stronę internetową. Interesują Cię wskazówki zts, porady dotyczące używania produktu czy inne przydatne informacje? Wszystko to znajdziesz na naszym blogu. Wystarczy, że klikniesz tutaj.