Nie posprzątasz jej w 15 minut. Często zajmuje połowę czasu sprzątania całego mieszkania. W łazience czyha na nas wiele nieprzyjemnych zabrudzeń. Wynika to z jego przeznaczenia, częstej eksploatacji, ale też wysokiej wilgoci. Idealnie by było, gdyby każdy po kąpieli czy porannej toalecie mył po sobie kafelki, umywalkę i wannę…tak jednak nie jest. Pomimo, iż  sprzątanie łazienki to żmudne zajęcie, to efekt końcowy nie zawsze Cię zachwyca. Czy możesz zrobić coś lepiej, aby wyczyścić łazienkę? Czy w tym przypadku również przyda Ci się preparat WD-40?

Przede wszystkim pamiętaj o regularności. Sprzątaj łazienkę przynajmniej 1-2 razy w tygodniu, a codziennie wieczorem możesz wytrzeć kafelki, a po każdej kąpieli brodzik lub wannę. Niech stanie się to nawykiem Twoim i Twoich domowników. Ale jak sprzątać, żeby na koniec się z satysfakcją uśmiechnąć?

Nie tylko profesjonalne środki czyszczące i detergenty

Czego używasz, aby wyczyścić łazienkę? Mleczek, płynów, żeli i innych specyfików, które pomimo deklarowanej przez producenta „zaawansowanej formuły” nie działają. Zajrzyj zatem  do kuchni, gdzie znajdziesz ocet usuwający osad z mydła i kamienia oraz sodę oczyszczoną skutecznie czyszczącą powierzchnie. Nie tylko w kuchni możesz spotkać swoich pomocników, ale też w garażu i warsztacie. Przyda Ci się uniwersalny preparat WD-40, który doskonale radzi sobie z usuwaniem kamienia, pleśni, rdzy i trudnych plam.

Czyścimy płytki ceramiczne

Uważane jest to za największy problem. Nierzadko po długich godzinach czyszczenia kafelek poddajemy się, ponieważ nie dostrzegamy żadnych efektów. Można na nich zobaczyć wszystko – zabrudzenia, plamy po kosmetykach, zacieki z wody, jak i  mydła. Jeżeli próbowałeś już wszystkiego, to jest to moment na to, aby dać szansę WD-40. Usuwa trudne zabrudzenia, nie pozostawia zacieków, wypiera wodę i nabłyszcza. Sprawdź, czy poradzi sobie również z Twoimi płytkami.

Kamień pod prysznicem i przy wannie

Pojawia się praktycznie w każdej łazience, chyba że myjesz powierzchnie łazienkowe codziennie, zawsze dokładnie. Kamień występuje przy kranie i słuchawkach od prysznica. Często dostrzegamy go już wtedy, kiedy jest on bardzo widoczny i znacznie trudniej go usunąć. Jak sobie z nim poradzić? Jednym ze sposobów jest ocet, który możesz rozcieńczyć z wodą i przetrzeć nim zabrudzone miejsca. Drugim rozwiązaniem jest zastosowanie WD-40, ocet może nie podołać bardziej zakamienionym powierzchniom.

Jak wyczyścić łazienkę? Zabrudzone fugi

Kolejny problem, któremu musimy stawić czoła, aby wyczyścić łazienkę tak, aby była w idealnym stanie. Zabrudzone fugi bardzo rzucają się w oczy, szczególnie jeżeli masz na ścianach i podłodze jasne kafelki. Gromadzi się w nich brud, ale też grzyb i pleśń, najczęściej w miejscach najbardziej narażonych na kontakt z wodą, czyli przy brodziku i wannie. Co pomoże Ci w gruntownym remoncie fug?

Zaskoczeniem będzie wykorzystanie w tej sytuacji proszku do pieczenia. Nanieś go na fugi i pozostaw na ok. 30 minut, a następnie umyj jak zawsze. Alternatywą jest woda z octem bądź  sokiem z cytryny, który dodatkowo zapewni Ci przyjemny zapach w łazience. Również z tymi zabrudzeniami poradzi sobie niezawodny preparat WD-40.

Lśniąca bateria

Chciałbyś się w niej przejrzeć, ale widzisz jedynie  zacieki po wodzie i mydle? A przecież czyścisz ją prawie codziennie. Co robisz nie tak? Baterię zawsze wycieraj do sucha, używając w tym celu  miękkiej ściereczki. Rób to regularnie, co 2-3 dni. W przypadku kamienia użyj już wspomnianego roztworu kwasku cytrynowego lub wody z octem.

Łazienka jak nowa i tak może być już cały czas!

Sprawdź też dlaczego Twojej wannie przyda się środek do usuwanie rdzy.