Zrób to sam (ZTS) pozwala Ci na niezależną pracę. Jest wiele domowych projektów ZTS, którym możesz się przyjrzeć. Każdego roku, nowe metody dekoracji domu metodą ZTS pojawiają się na stronach kolorowych gazet. Zamiast przeglądać setki gazet, żeby znaleźć te pięć najgorętszych trendów, możesz znaleźć je w tym artykule. Poniżej przestawiamy 5 najważniejszych trendów zrób to sam, o których powinieneś wiedzieć:

Zrób to sam Trend #1:  Kolorowa kuchnia

Możesz dodać kolorytu swojej kuchni, sprawiając, że będzie ona żywa i ekscytująca. Zmień myślenie z czarno białej kuchni na kuchnię pełną koloru. Wybierz ciepłe tony takie jak neutralny błękit czy głęboki mahoń, aby przemycić trochę ciepła i zaprosić do środka naturę. Jeśli na ścianach kuchni masz grafikę ze słowami, czas wyrazić się inaczej. Słowa na ścianach w kuchni wychodzą z mody.

Zrób to sam Trend #2:  Kolorowy dom

Dlaczego tylko kuchnia miałaby być kolorowa? Pokolorujmy cały dom czy mieszkanie. Możesz dodać koloru do pomieszczeń codziennych poprzez dodanie ciepłych odcieni niebieskiego i czerwonego. Nie musisz od razu sięgać po żółty czy różowy. No chyba, że właśnie tego chcesz. Wystarczy, że wybierzesz ciepłe kolory. Jeśli uwielbiasz właśnie takie ciepłe tony, możesz nawet wybrać kolory neutralne ale takie, których ton jest ciepły. Nie musisz wybierać kolorów z samego topu, żeby rozjaśnić swój dom. Sprawdź przykład czegoś podobnego tutaj.

Zrób to sam Trend #3:  Piękne tkaniny w kwiaty

Nie musisz od razu jechać do sklepu i kupować kwiatowych poduszek i sof. Możesz kupić samą wzorzystą tkaninę i wymienić tą, którą masz w tej chwili. W sklepach znajdziesz pełno materiałów, które idealnie ozdobią Twoje poduszki czy sofy. Jeśli chcesz możesz też wybrać kwiecistą tapetę na ściany czy nawet udekorować dom kwiatami albo przykleić naklejki z formie kwiatów.

Zrób to sam Trend #4:  Geometryczne sofy i poduszki

Nudne sofy i poduszki o stonowanych kolorach są już przestarzałe i wypierają je te geometryczne. Oczywiście podobnie jak w przypadku wzorów w kwiaty, nie musisz teraz kupować nowych mebli i poduszek. Wystarczy, że znajdziesz odpowiednią tkaninę, którą zastąpisz tą starą. Jeśli Twój salon wygląda na nudny i zwyczajny, możesz mu dodać życia wybierając poduszki w kropki czy nawet sofy z tym wzorem. Zmieni to wygląd całego pomieszczenia, sprawiając, że będzie ekscytujące, pełne życia i zabawy.

Zrób to sam #5:  Nowoczesne drzwi

Jeśli masz w domu stare drzwi ze stodoły, nadszedł czas, żeby je wymienić. Pomimo tego, że moda na tego typu drzwi co chwilę wraca i odchodzi, zdecydowanie w tym roku nie jest to ich czas. Jeśli zdecydowałeś się na zastosowanie innych porad ZTS, tego typu drzwi zepsują cały styl jaki chciałeś nadać swojemu mieszkaniu.

Jeśli szukałeś sposobu, żeby Twój wystrój domu wpisywał się w obowiązujące trendy, wykorzystaj te porady ZTS.

Na naszym blogu znajdziesz jeszcze więcej porad i wskazówek. Sprawdź sam klikając tutaj.

Sczególnie może Ci się spodobać tekst porady ZTS- fotel bujany.