Dla kierowców, mechaników samochodowych i majsterkowiczów… WD-40 to uniwersalny środek, który powinien znaleźć się na wyposażeniu każdego z nich, nie tylko! Znalazł swoje zastosowanie również przy konserwacji sprzętu sportowego. Doceniają go zawodowcy, ale nie brakuje również  jego zwolenników wśród amatorów. Świetnie sprawdzi się na wyposażeniu rowerzystów, motocyklistów, narciarzy i… przekonaj się, czy przyda się również Tobie!

 

Dla rowerzystów

Niezależnie od tego, czy na rowerze jeździsz rekreacyjnie czy zawodowo, Twój jednoślad wymaga regularnej pielęgnacji i konserwacji. Elementy metalowe bez odpowiedniego zabezpieczenia przed wilgocią szybko pokryją się rdzą, a te ruchome będą się ścierać, co ma wpływ zarówno na ich żywotność, jak też na komfort jazdy. Producent WD-40 wychodzi naprzeciw miłośnikom rowerowych wypraw i stworzył specjalną linię preparatów WD40 Bike, a w niej wszystko, czego potrzebujesz, aby zadbać o swój rower – preparat do czyszczenia Bike Cleaner, uniwersalny smar na każdą pogodę All Conditions Lube, suchy smar Dry Lube i mokry smar Wet Lube. Dzięki nim usuniesz zabrudzenia z powierzchni roweru, zakonserwujesz metalowe elementy i nasmarujesz ruchome części.

Dla motocyklistów

Lubisz adrenalinę i jesteś poszukiwacze mocnych wrażeń? Jeździsz na motocyklu niezależnie od warunków pogodowych? Twój pojazd z pewnością  niejednokrotnie był narażony na deszcz, błoto i mróz. Seria produktów WD40 Specialist Motorbike jest właśnie dla takich ludzi jak Ty. Zapewniają doskonałą konserwację motocykla i tym samym poprawiają jego sprawność i działanie. Wśród dostępnych produktów znajdziesz środek czyszczący do łańcuchów i do hamulców, środek nabłyszczający z dodatkiem silikonu, środek czyszczący, środek do woskowania i polerowania oraz smar do łańcuchów.

Dla narciarzy i snowboardzistów

Jesteś miłośnikiem sportów zimowych? Masz swój własny sprzęt, z którego korzystasz przez 3-4 miesiące w roku, po czym przez większość czasu przechowujesz go w piwnicy bądź garażu? Jeżeli zauważyłeś na krawędziach oznaki rdzy, to wyraźny sygnał, że nieodpowiednio zabezpieczasz sprzęt i go konserwujesz. Po każdym sezonie na krawędzie nart i snowboardu zaaplikuj WD-40, który skutecznie wypiera wilgoć i chroni metalowe elementy przed korozją. Również warto go zastosować przed pierwszym wyjazdem w góry.

Dla rolkarzy i wrotkarzy

Rolki i wrotki to sprzęt, który powrócił do łask niczym australijski bumerang. Jeżdżą na nich już nie tylko dzieci, ale również  dorośli, którzy traktują go jako alternatywę dla popularnych sportów oraz urozmaicenie codziennych treningów. Wysokiej jakości rolki lub wrotki to duży wydatek. Szkoda by było, aby po jednym sezonie ich łożyska zardzewiały, jazda straciła na jakości i zaistniała konieczność wymiany sprzętu na nowy. Szczególnie jazda po deszczu i mokrej nawierzchni sprzyja powstawaniu korozji. Często też zapominamy o tym, aby wyczyścić sprzęt po treningu. Aby łożyska nie ścierały się i wytrzymały długie intensywne sezony, warto je konserwować. Na łożyskach osadza się pył i piasek, który chłonie wilgoć, a to z kolei jest przyczyną rdzewienia metalu. Należy je regularnie czyścić i smarować, aby zabezpieczyć przed tym destrukcyjnym zjawiskiem. W tym przypadku również WD40 spełni swoją zamierzoną funkcję. Pomoże Ci pozbyć się zanieczyszczeń, nawet w trudno dostępnych miejscach, zabezpieczy przed korozją i osadzaniem się brudu.

WD40 to aktywna formuła, sprzyja ludziom aktywnym, wyobrażającym sobie codzienności bez sportu, adrenaliny i mocnych wrażeń. To sprzymierzeniec sportowych aktywności!

Sprawdź też jak pielęgnować rower jesienią.